Persoonlijk & Betrokken

Wij ondersteunen en adviseren ondernemers op financieel en fiscaal gebied

Onze benadering is zakelijk maar nooit afstandelijk.
Wij vinden de personal touch en betrokkenheid bij onze klanten essentieel.

Ontdek onze diensten >

Eigenrisicodrager worden? Dien dit vóór 2 oktober in!

Gepubliceerd op 12 september 2016 in Nieuws

Kunt en wilt u per 1 januari 2017 eigenrisicodrager worden voor de WGA of voor de Ziektewet? Dan is actie geboden. Uw aanvraag voor het eigenrisicodragerschap moet namelijk uiterlijk op 1 oktober 2016 bij de Belastingdienst binnen zijn.

Kiest u ervoor om eigenrisicodrager te worden voor de regeling Werkhervatting Gedeeltelijk Arbeidsgeschikten (WGA), dan draagt u het risico voor de arbeidsongeschiktheid van uw (ex-) werknemers. U kunt dit risico ook onderbrengen bij een particuliere verzekeraar. In tegenstelling tot voorgaande jaren omvat vanaf 1 januari 2017 het eigen risico de totale WGA-lasten. De WGA-vast en de WGA-flex worden dan aan elkaar gekoppeld.

Let op! Uw aanvraag voor het eigenrisicodragerschap WGA voor 2017 moet vóór 2 oktober 2016 bij de Belastingdienst binnen zijn. Tevens dient deze vergezeld te gaan van een garantieverklaring van een erkende bank of een erkende verzekeraar.

Eigenrisicodrager ZW

U kunt er ook voor kiezen om het risico van toekomstige ZW-uitkeringen van bepaalde (ex-) werknemers zelf te dragen, dan wel deels of volledig particulier te verzekeren. Ook voor het eigenrisicodragerschap ZW voor het jaar 2017 geldt dat de aanvraag vóór 2 oktober 2016 bij de Belastingdienst binnen moet zijn.

Let op! Uw aanvraag ZW-uitkeringen dient vergezeld te gaan van een kopie van de afspraken die u heeft gemaakt over de verzuimbegeleiding van zieke (ex-)werknemers die onder het eigen risico vallen.

Diensten

Bij Betac Accountants nemen wij u zorgen over financiële zaken uit handen. Wij bieden ondersteuning en adviseren u. Benieuwd naar onze diensten?

Lees meer >

Specialismen

Voor bepaalde onderwerpen is specialistische kennis nodig. Daarom bieden wij bij Betac naast algemene accountancy diensten ook specialismen aan.

Lees meer >

Over ons

Betac Accountants verzorgt al meer dan 25 jaar alle werkzaamheden op het gebied van accountancy. Wij bedienen elke klant vanuit professionaliteit en deskundigheid.

Lees meer >

Meld u aan voor onze nieuwsbrief en ontvang maandelijks het laatste nieuws

© 2026 Betac Accountants en Belastingadviseurs B.V.