Persoonlijk & Betrokken

Wij ondersteunen en adviseren ondernemers op financieel en fiscaal gebied

Onze benadering is zakelijk maar nooit afstandelijk.
Wij vinden de personal touch en betrokkenheid bij onze klanten essentieel.

Ontdek onze diensten >

Inhoudingsverbod minimumloon uitgesteld tot 1 januari 2017

Gepubliceerd op 21 april 2016 in Nieuws

Het verbod op inhoudingen en verrekeningen op het minimumloon zal niet ingaan per 1 juli 2016. De ingangsdatum is uitgesteld tot 1 januari 2017. Reden voor uitstel is de voorbereiding van een uitzondering op het inhoudingsverbod.

Inhoudingsverbod

Het inhoudingsverbod houdt in dat u geen bedragen mag inhouden op het loon van uw werknemer (tenzij het gaat om verplichte inhoudingen, zoals loonheffing en pensioenpremies) of vorderingen mag verrekenen met het loon, als u hierdoor minder dan het wettelijk minimumloon uitbetaalt. Dit inhoudingsverbod was al eerder uitgesteld tot 1 juli 2016 en zal nu pas inwerking treden op 1 januari 2017.

Uitzondering voor huisvesting en zorgverzekering

Reden van uitstel van de ingangsdatum van het inhoudingsverbod is dat er nog een uitzondering komt op het verbod en wel voor huisvestingskosten en de kosten voor een zorgverzekering. Werkgevers mogen deze kosten onder voorwaarden wél inhouden op het minimumloon. Die voorwaarden zijn in voorbereiding. Te denken valt aan een maximumbedrag wat aan dergelijke kosten mag worden ingehouden, of een percentage van het wettelijk minimumloon of aan kwaliteitseisen bij huisvesting. Een en ander moet nog verder worden uitgekristalliseerd de komende maanden. Daarom zal het verbod op inhoudingen en verrekeningen op het minimumloon pas ingaan per 1 januari 2017.

Let op! Bovengenoemde uitzonderingsmaatregel op het inhoudingsverbod is onderdeel van een omvangrijk pakket aan arbeidsmarktmaatregelen dat is aangekondigd op donderdag 21 april 2016.

Diensten

Bij Betac Accountants nemen wij u zorgen over financiële zaken uit handen. Wij bieden ondersteuning en adviseren u. Benieuwd naar onze diensten?

Lees meer >

Specialismen

Voor bepaalde onderwerpen is specialistische kennis nodig. Daarom bieden wij bij Betac naast algemene accountancy diensten ook specialismen aan.

Lees meer >

Over ons

Betac Accountants verzorgt al meer dan 25 jaar alle werkzaamheden op het gebied van accountancy. Wij bedienen elke klant vanuit professionaliteit en deskundigheid.

Lees meer >

Meld u aan voor onze nieuwsbrief en ontvang maandelijks het laatste nieuws

© 2026 Betac Accountants en Belastingadviseurs B.V.