Persoonlijk & Betrokken

Wij ondersteunen en adviseren ondernemers op financieel en fiscaal gebied

Onze benadering is zakelijk maar nooit afstandelijk.
Wij vinden de personal touch en betrokkenheid bij onze klanten essentieel.

Ontdek onze diensten >

Verzekering voor arbeidsongeschiktheid niet populair onder zzp'ers

Gepubliceerd op 10 februari 2016 in Nieuws

Slechts één op de vijf zzp’ers verzekert zich tegen arbeidsongeschiktheid. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek onlangs bekendgemaakt. Als zzp’er bepaalt u zelf of u zich wel of niet verzekert tegen inkomensverlies door arbeidsongeschiktheid.

Van de 800.000 zzp’ers met een hoofdinkomen uit ondernemerschap heeft ruim een vijfde een arbeidsongeschiktheidsverzekering. Dit aandeel is volgens berekeningen van het CBS gedaald van 23,4% in 2011 tot 21,9% in 2013.

Arbeidsongeschiktheidsverzekering

U bent als zzp’er niet verplicht u te verzekeren tegen arbeidsongeschiktheid. U moet zelf de risico’s en consequenties inschatten van ziekte en arbeidsongeschiktheid. Kunt u bijvoorbeeld het inkomensverlies dat u hierdoor lijdt zelf dragen en voor hoe lang, en wat bent u kwijt aan premies voor een arbeidsongeschiktheidsverzekering? Die premie is altijd afhankelijk van een aantal factoren, zoals de hoogte van het eigen risico, de looptijd van de uitkering, uw leeftijd, uw gezondheid en uw beroep.

Tip: De premies die u betaalt voor een particuliere arbeidsongeschiktheidsverzekering zijn volledig aftrekbaar in de inkomstenbelasting. Voorwaarde is wel dat deze verzekering recht geeft op periodieke uitkeringen bij invaliditeit, ziekte of ongeval. Ontvangt u periodieke uitkeringen uit de verzekering dan zijn deze belast.

Diensten

Bij Betac Accountants nemen wij u zorgen over financiële zaken uit handen. Wij bieden ondersteuning en adviseren u. Benieuwd naar onze diensten?

Lees meer >

Specialismen

Voor bepaalde onderwerpen is specialistische kennis nodig. Daarom bieden wij bij Betac naast algemene accountancy diensten ook specialismen aan.

Lees meer >

Over ons

Betac Accountants verzorgt al meer dan 25 jaar alle werkzaamheden op het gebied van accountancy. Wij bedienen elke klant vanuit professionaliteit en deskundigheid.

Lees meer >

Meld u aan voor onze nieuwsbrief en ontvang maandelijks het laatste nieuws

© 2026 Betac Accountants en Belastingadviseurs B.V.